Login
Hunde
Søg hund
Fiktiv parring
Hanhundeliste
Kenneler
Vis kenneler
Udstillinger
Søg resultater
Statistik
E. population
Udstillingsresultater Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Hund
Kian's Trunte Fox
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Babyklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
SL3
Hund
Agerhønen's Santa Lucia Stumperumpe
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Babyklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.1, CK, Bedste senior
Hund
Ellebækgårdens Oberst Hachel
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Babyklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
SL2
Hund
My Bonnie Notarius Publicus
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Babyklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
SL1, Bedste baby
Hund
Kian's Trunte Trine
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Babyklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
SL1
Hund
Surtsey's Vimmer
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Hvalpeklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
SL1, Bedste hvalp
Hund
Teglgårdens Amanda
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Hvalpeklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
L
Hund
Tahoe Skovsø's Romeo
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Championklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.4, CK
Hund
My Bonnie Indyana Jones
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Championklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.3, CK
Hund
Falkenberg's Tjalfe Tjalfe
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Championklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.2, CK, BH3
Hund
Kvik
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Championklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.1, CK, BH2
Hund
Purka's Basse
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Unghundeklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
Ej mødt
Hund
Falkenberg's Tjalfe Fafner
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Mellemklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.1, CK, Cert, BH4
Hund
Samson
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Åben klasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
2.præmie
Hund
Agerhønen's Mattæus Toffifee
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Veteranklasse hanner
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.1, CK, BH1, Bedste veteran, BIM
Hund
Tahoe Skovsø's Afroditte
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Championklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.2, CK
Hund
Tahoe Skovsø's Ida
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Championklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.3
Hund
Agerhønen's Santa Lucia Stumperumpe
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Championklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.1, CK, BT1, BIR
Hund
Sputnik's Frida
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Unghundeklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.2
Hund
High West Sonet
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Unghundeklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
2.præmie
Hund
Kian's Trunte Sussi
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Unghundeklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
2.præmie
Hund
Tahoe Skovsø's Cheyenne
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Unghundeklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.1, CK
Hund
Falkenberg's Tjalfe Bestla
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Mellemklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.1, CK, Cert, BT2
Hund
Fiffe
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Mellemklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
2.præmie
Hund
Falkenberg's Tjalfe Nanna
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Mellemklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
2.præmie
Hund
Perle
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Mellemklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
KIP
Hund
Falkenberg's Tjalfe Sigyn
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Mellemklasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.2
Hund
Gonzo's Freja
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Åben klasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.1, CK, BT3
Hund
Gonzo's Alberte
Udstilling
Silkeborg 2003-9-8 (Danmark)
Klasse
Åben klasse tæver
Dommer
Birthe Møller Hansen
Præmiering
1.præmie nr.2, CK, BT4